pol
Українська
русский
English

Aby nawyk ten nie szkodził zdrowiu: O jakich 4 zasadach spożywania kawy każdy powinien pamiętać

Игорь Романько

Jak nie pić kawy, aby nie zaszkodzić swojemu zdrowiu?
Jak nie pić kawy, aby nie zaszkodzić swojemu zdrowiu?

Kawa jest popularnym napojem spożywanym przez miliony ludzi na całym świecie. Może być dobra dla zdrowia, ale tylko wtedy, gdy pije się ją z umiarem i we właściwy sposób.

Jeśli chcesz pić kawę regularnie i bez szkody dla zdrowia, postępuj zgodnie z tymi prostymi wskazówkami udostępnionymi na stronie womanlife.

Przeczytaj także: 5 złych nawyków miłośników kawy, które mogą skrócić ich życie

Kawa może podnosić poziom cukru we krwi, co może być szkodliwe dla osób cierpiących na cukrzycę. Ponadto kawa może podrażniać błonę śluzową żołądka, dlatego nie należy jej pić na pusty żołądek.

Kofeina jest naturalnym stymulantem, który może powodować bezsenność, niepokój i wysokie ciśnienie krwi. Dlatego nie należy pić więcej niż cztery filiżanki kawy dziennie, aby uniknąć tych skutków ubocznych.

Niefiltrowana kawa zawiera substancje, które mogą zwiększać poziom złego cholesterolu. Dlatego lepiej jest pić kawę filtrowaną, która zawiera mniej tych substancji.

Kawa rozpuszczalna zawiera więcej kofeiny niż kawa naturalna i może zawierać inne szkodliwe dodatki. Dlatego lepiej jest pić kawę naturalną, która jest zdrowsza.

Cukier i mleko mogą dodawać kalorii i tłuszczu do kawy. Dlatego lepiej jest pić kawę bez cukru i mleka lub dodawać je w niewielkich ilościach.

Uwaga: Niniejsza treść służy wyłącznie celom informacyjnym i nie zawiera żadnych porad medycznych. W przypadku leków, diagnozy i innych porad medycznych należy skonsultować się z lekarzem.

Dla przypomnienia, pisaliśmy już o tym, czego nigdy nie należy dodawać do kawy.

Jeśli chcesz otrzymywać najnowsze informacje o wojnie i wydarzeniach na Ukrainie, zasubskrybuj nasz kanał Telegram!