pol
Українська
Русский
Życiowe triki

Co zrobić z kotem 15 minut przed snem, aby nie przeszkadzał w zasypianiu

Co zrobić, aby kot nie zakłócał snu

Posiadanie kota to wielka radość, ale czasami bezsenne noce mogą być nieco uciążliwe. Nawet jeśli nie jesteś gotowy na całonocną zabawę w myśliwego, istnieje prosty rytuał, który może ułatwić życie tobie i twojemu futrzanemu przyjacielowi.

Zanim zanurzysz się w nocnej rutynie, zarezerwuj co najmniej 15 minut dla swojego kota, pisze ukr.media. I nie tylko przytulaj - baw się z nim. Ten rytuał ma na celu uwolnienie nagromadzonej energii z twojej futrzanej duszy, pozwalając jej się bawić i trochę zmęczyć.

Czytaj także: Naukowcy odpowiedzieli, dlaczego koty wykonują "masaż" łapami

Ta krótka praktyka zabawy przed snem może uchronić cię przed nocnymi wybrykami, gdy twój kot bawi się na najwyższych półkach, łapie niewidzialne potwory i ogólnie żyje pełną parą, podczas gdy ty próbujesz zasnąć.

Istnieją rasy kotów, które wybierają mniej aktywny tryb życia. Rasy te obejmują:

  • Persy,
  • Ragdoll,
  • Pixie-bob,
  • Kot birmański,
  • Ragamuffin.

Nawet jeśli twój kot należy do tej kategorii, rytuał zabawy przed snem może być korzystny dla jego fizycznego i emocjonalnego samopoczucia. Zapewnij więc sobie i swojemu kotu spokojny sen, bawiąc się przez 15 minut przed snem.

Koty są uważane za jedne z najbardziej tajemniczych zwierząt domowych i mają wiele znaków i przekonań związanych z ich obecnością. Wiele z tych znaków jest związanych z zachowaniem kota.

Jeśli chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości o wojnie i wydarzeniach na Ukrainie, zasubskrybuj nasz kanał Telegram!