pol
Українська
Русский
Życiowe triki

3 wskazówki, jak usunąć zaparowane lustra łazienkowe

Co zrobić, aby lustro nie zaparowało?

Lustro w łazience zaparowuje z powodu różnicy temperatur między gorącą wodą wypełniającą wannę lub prysznic a powietrzem w pomieszczeniu. W powietrzu generowana jest para wodna, która skrapla się na powierzchni zimnego lustra.

Sante Plus proponuje trzy sposoby na pozbycie się tego problemu. Niektóre naturalne składniki mogą być przydatne do zmniejszenia wilgotności w łazience.

Przeczytaj również: Jak usunąć nieprzyjemny zapach z butów za pomocą cytryny

Ocet

Ocet jest kluczowym składnikiem zmniejszającym proces kondensacji, który powoduje mgłę. Jest również stosowany do usuwania kondensacji na oknach i szybach.

Spryskanie lustra w łazience niewielką ilością octu może pomóc w szybszym pozbyciu się kondensacji. Wystarczy napełnić butelkę z rozpylaczem równą ilością wody i białego octu i dobrze wstrząsnąć, aby wymieszać oba składniki.

Następnie spryskaj lustro mieszaniną i przetrzyj je czystą, suchą bawełnianą szmatką, a szybko zauważysz, że kondensacja zniknęła.

Cytryna.

Jeśli nie możesz znieść zapachu octu, zwłaszcza w łazience, zastąp go cytryną. Napełnij butelkę z rozpylaczem ciepłą wodą, a następnie dodaj sok z dwóch cytryn. Spryskaj mieszaninę i nałóż ją bezpośrednio na powierzchnię, która może ulec zaparowaniu, za pomocą bawełnianej lub wykonanej z mikrofibry ściereczki.

Ziemniaki.

Ta wskazówka jest przydatna nie tylko w przypadku luster, ale także szyb prysznicowych. Ziemniaki mogą być używane między innymi do polerowania srebra i odtłuszczania stali.

Jeśli na lustrze utworzyła się kondensacja, przekrój surowego ziemniaka na pół i przetrzyj lustro. Następnie przetrzyj szmatką, aby usunąć wszelkie ślady.

Dla przypomnienia, eksperci ds. szkodników mówili o rzeczach, które staną się magnesem dla moli. Można jednak tego uniknąć, znając kilka przydatnych wskazówek.

Jeślichcesz otrzymywaćnajnowsze wiadomości o wojnie i wydarzeniach na Ukrainie, zasubskrybuj nasz kanał Telegram!